חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צפו – איך תוקעים בשופר?

שופר, שופרות, ייצור שופרות, בית מלאכה לייצור שופרות, סוגי שופרות, שופרות קלי תקיעה, שופרות בני ברק, שופרות בהכשר הבדץ, שופרות לחתונה, שופרות ירושלים, shofar, shofarot, תקיעת שופר, ראש השנה, יהדות, חנות יודאיקה, חנות מוצרי דת, שופר איל, שופר תימני, שופר מרוקאי, שופר בבלי, שופר טבעי, שופר קודו, שופר אנטילופה, שופר מספר 1, שופר קל תקיעה, קלי תקיעה, קלותקיעה, קַלוּתְּקיעָה-כשרות צמודה - המרכז לשופרות קליתקיעה, קול שופר מפעל שופרות ומרכז מבקרים שופר למכירה אונליין ...

שתף את הפוסט

כיצד לתקוע בשופר בצורה נכונה  וקלה?

השופר הוא כלי נשיפה ייחודי שמשמש אותנו למצוות תקיעת שופר, שהיא מצוות עשה מן התורה כמו שנאמר “יום תרועה יהיה לכם” וכן בחודש אלול ברמזו על תקיעות בשופר בו “תקעו בחודש שופר”.

תקיעת השופר היא חכמה מקצועית  שדורשת אימון ושליטה בטכניקות מסוימות.
בסרטון המרתק הזה, תוכלו ללמוד כיצד לתקע בשופר בצורה קלה ונוחה, וליצור צלילים ברורים ומרשימים מהשופר.

1. הכנה וטיפים עבור המתחילים:

 • לימדו להרגע ולהפעיל לחץ קל על השפתיים. 
 • תמיד לפני הנחת השופר על השפתיים לחחו אותם מעט בכדי שיהיה קל ליצור מהם את הרעש שמתורגם בשופר לקול. 
 • נשמו עמוק כדי להכניס יותר אוויר לריאות ונשפו דחיסת אוויר בכדי ליצור את קול השופר.

2. המכניקה של תקיעת השופר:

 • קול השופר מיוצר באמצעות רעש זמזום השפתיים.
 • תרגלו ללא השופר את הרעש הזה בכדי שהשופר רק יסייע ליצור את הרעש הזה. 
 • החזיקו את פה השופר שצורתו צורת עין לצורת הפה
 • שמרו על יציבות ועמידות בזמן תקיעות השופר כדי להבטיח צליל ברור אחיד.

3. תרגולים מעשיים:

 • לאחר שהבנתם את המכניקה, תתחילו לתרגל תקיעה בעדינות ולשדר צלילים נכונים בשפתיים ללא השופר למרות הקושי כי לרוב נעזרים השופר ליצור על השפתיים לחץ, התרגיל הזה  שווה את המאמץ.
 • הקשיבו לצליל שאתם מייצרים ונסו לשפר ולהשיג צליל טוב יותר עם התרגול.
 • אל תשכחו לפרגן לעצמכם על ההתקדמות שאתם מבצעים במהלך התרגול.

4. היו מוכנים לתקיעת שופר:

 • כאשר אתם תוקעים בשופר, היו רגועים ונינוחים מיושבים.
 • שימו לב שהכתפיים למטה ולא לחוצות. 
 • השפתיים לחות. 

בעזרת הסרטון,  המלמד איך לתקוע בשופר והטיפים הנ”ל, תוכלו ללמוד כיצד להתחיל בתקיעת השופר בצורה נכונה ומתוך ניסיון עשיר של שנים רבות אחרי מפגשים עם אלפי בעלי תקיעה בארץ ובעולם, זיקקנו את המידע ל 10 דקות שבהם תוכלו גם ללמוד את הטכניקה אותה קראו חז”ל חכמה ואינה מלאכה, מלאכת תקיעת שופר. 

 

נגן וידאו אודות מפעל שופרות, שופרות, שופר, חנות שופרות, שופרות בני ברק, קלי תקיעה, סוגי שופרות, ייצור שופרות, תמונות של שופרות, שופר איל, שופר קודו, שופר ראם, שופר תימני, שופר מרוקאי, שופר אשכנזי, שופר ספרדי, שופר קל תקיעה, שופר מהודר, שופרות בהכשר הבדץ שופרות הרב לנדא, הרב מחפוד, תשמישי קדושה, יודאיקה, שופרות Shofar factory, shofars, shofar, shofar store, shofars in Bnei Brak, kudu shofar, types of shofars, shofar production, pictures of shofars, ayil shofar, kudu shofar, ram's horn shofar, Yemenite shofar, Ashkenazi shofar, Sephardic shofar, kudu shofar, decorated shofar, shofars certified by Badatz, shofars certified by Rav Machpud, Judaica, holy items. Blowing the shofar, congregation kol shofar, easy play shofar, engraved shofar, fazer o shofar caseiro, mina kol shofar, os 4 toques do shofar, proprly blowing shofar, shofar chest shofar horn, shofar jumbo israel, synagogue marin county, tekiah, tekiah gedolah, tipo de chifres que existem para tocar, Type of shofar, what is a shofar used for, AI, יום כיפור, יום הכיפורים, יום כיפורים, סליחה, כפרה, תשובה,
שימו לב לעשרה כללי אצבע חשובים

א. ראשית, הרגיעו גופכם, גב זקוף, סנטר מורם, נשמו שלוש נשימות, נשימה שלישית עמוקה.
ב. הצמידו את השפתיים זו לזו בתנוחתן הטבעית בתבנית של חיוך קל. אין למתוח את השפתיים עד הסוף (אין לשרבבן קדימה). שתהיינה קפוצות בלחץ קל-בינוני, לחץ שיהא משמעותי ליצירת אטימה. יוצרים פתח קטן (בגודל המתאים להכנסת קשית שתיה), אין מקום מוחלט לפתח קטן זה, יש להתמקד במציאת נקודה בה יוכל התוקע להשיג שליטה מלאה בקולות התקיעה.
ג. אחזו ביד אחת את השופר, בקו מאוזן, כאשר פיו מכוון נגד קו אמצע השפתיים.
ד. יש לקנות כהרגל קבע את לחלוח השפתיים לפני התקיעה. כאשר השפתיים לחות הדקו את השופר אליהן. יש למצוא נקודה נוחה ולמקם בעדינות בנקודה המתאימה והנוחה ביותר (נסו מקומות שונים על השפתיים עד שתגיעו למיקום הנוח והנכון לכם). כאשר מצאתם את הנקודה הנכונה על השפתיים אל תשנו את מיקום השופר, רק אם יש סיבה מיוחדת לכך, אם אתם מתקשים במציאת מיקום השופר, מומלץ לא להזיזו בין התקיעות, לנשום דרך האף עד לסיום התקיעות (תקיעות דמיושב), שלא תאלצו לחזור ולסדרו על השפתיים לפני כל תקיעה.

 רמת האיכות של השופר, קלות תקיעה תסייע לתוקע להפיק את הצלילים המהודרים ביותר, השופרות המיוצרים אצלנו בשופרות מהדרין יודאיקה,  הם ברמה גימור הגבוהה ביותר, (מעבר לכך שהם מיוצרים בארץ)  באיכות קלות התקיעה וגם בהידור ההלכתי, ועומדים תחת ההשגחות המהודרות והידועות ביותר בשוק הכשרות.

ה. נשמו נשימה עמוקה, הפעילו לחץ אוויר קל-בינוני בדרך נשיפה אל תוך השופר, באופן שירעיד את השפתיים הכלואות בפי השופר, ייווצר קול זמזום/רפרוף באמצעות השפתיים, קול זה הוא מהותו המזוקקת של קול השופר, השופר משמש כאמצעי הגברה של אותו הקול, קול רעידת השפתיים המוגבר ע”י השופר, ולא מהאוויר הננשף אל השופר כמו שרגילים לחשוב.
ו. נשיפה ישירות מהסרעפת לתוך השופר ללא ניפוח הלחיים תאפשר תקיעות בקלילות ללא מאמץ מיותר של שרירי הפה והצוואר.
הנשיפה איטית ומבוקרת בלחץ מתון לתוך השופר, יש לשמור על רמת לחץ אחידה ומאוזנת במשך כל התקיעה על מנת שהקול יצא אחיד ללא שינויי טונים.
ז. מומלץ לתרגל ללא שופר את הקול המופק מהשפתיים באמצעות הלחץ הנ”ל. הקפדה על רטיבות השפתיים תאפשר זאת בקלות יתר. תרגיל זה לפעמים קשה למתחילים כי שרירי הפה לא מורגלים בכך והשופר לוקח חלק משמעותי בנעילת השפתיים ויצירת הלחץ עליהן, כמהדק מלאכותי, ומקל מאוד את המוטל על שרירי השפה ליצור את הזמזום הנ”ל.
ח. יש לתרגל ולהתאמן על נשימות/נשיפות תקיעות השופר הרבה לפני ראש השנה, מומלץ לא לדחות לרגע האחרון, בכדי שהפעולה תיעשה בקלילות. במידת האפשר כדאי לחלק את האימון לזמנים יומיים קצרים בכדי לא להעמיס על השפתיים אימונים ארוכים בזמן קצר (יש לזכור שתקיעות החובה עצמן הן מאה קולות בר”ה, כ-6 דק’ במצטבר). יש להתאמן עד שמגיעים לתקיעה שאינה כרוכה במאמץ.
ט. מומלץ לחטא את השופר ערב ראש השנה ע”מ למנוע פצע בקטריאלי היכול לגרום לתוקע להזיז את מיקום השופר מהמיקום המתאים שנוח לו.
י. בתקיעות עצמן בבית הכנסת מומלץ לנשום נשימה מלאה ועמוקה מלא הריאות לפני כל סדר, להרגעת התוקע ושליטה מלאה בלחץ האוויר.

אל תשכחו להנות מכל רגע ולפרגן לעצמכם על ההתקדמות המרשימה שתעשו במהלך התרגול.
ועם המון תרגול והתמדה, תוכלו להוציא את עצמכם או את כולם בתקיעת שופר שתבצעו,
שיהיה בהצלחה, ושיעלו תקיעותכם ברצון! 
שופרות מהדרין יודאיקה. 

מאמרים נוספים

יש לכם התלבטות? צריכים עזרה מקצועית? אנחנו כאן לכל שאלה.

מפעל שופרות, שופרות, שופר, חנות שופרות, שופרות בני ברק, קלי תקיעה, סוגי שופרות, ייצור שופרות, תמונות של שופרות, שופר איל, שופר קודו, שופר ראם, שופר תימני, שופר מרוקאי, שופר אשכנזי, שופר ספרדי, שופר קל תקיעה, שופר מהודר, שופרות בהכשר הבדץ שופרות הרב לנדא, הרב מחפוד, תשמישי קדושה, יודאיקה, שופרות Shofar factory, shofars, shofar, shofar store, shofars in Bnei Brak, kudu shofar, types of shofars, shofar production, pictures of shofars, ayil shofar, kudu shofar, ram's horn shofar, Yemenite shofar, Ashkenazi shofar, Sephardic shofar, kudu shofar, decorated shofar, shofars certified by Badatz, shofars certified by Rav Machpud, Judaica, holy items. Blowing the shofar, congregation kol shofar, easy play shofar, engraved shofar, fazer o shofar caseiro, mina kol shofar, os 4 toques do shofar, proprly blowing shofar, shofar chest shofar horn, shofar jumbo israel, synagogue marin county, tekiah, tekiah gedolah, tipo de chifres que existem para tocar, Type of shofar, what is a shofar used for